Looduslik parfüüm, milleks?

PÄEVIK

Kommenteeri

Parfümeeria valdkond on suur ja lai. Sealt leiab rohkelt lõhnu masstoodangust kuni eksklusiivsete brändide valikuni. Miks peaks olemas olema looduslik variant? Enamus tänapäeval müüdavatest parfüümidest on sünteetilise päritoluga ehk petrooleumi põhjal tehtud ning masstoodetavate lõhnade brändid kasutavad võimalikult odavaid koostisosi, ehk mitte just eriti kvaliteetseid sünteetilisi koostisaineid. Parfüümides on tihti peale pandud koostisainete alla sõna “fragrance”, mis võib koosneda kuni 4000 erinevast sünteetilisest ühendist ning neid ei pea välja tooma patendi õiguste pärast. Iga aasta leitakse uusi koostisosi, mis ära keelatakse parfüümides, kuid nimekiri tundmatutest ja täielikku ohutust tervisele tagatud koostisainetest siiski keegi ei leia.

Need põhjused ja ka isiklik huvi panid tegutsema loodusliku parfüümi alternatiivi leidmisele, millest sündis ka HURM.

Looduslikus lõhnas (vähemalt HURM parfüümide puhul) pole kasutatud sünteetilisi fiksatiive, vaid selleks on lihtsalt oma olemuslikult tugevama lõhnaga eeterlikud õlid ja orgaaniline teravilja alkohol, mis lõhna kauem naha peal hoiab. Sellepärast ka ei püsi looduslik lõhn nii kaua peal kui sünteetiline, näiteks HURM võib püsida peal 3-6h (vastavalt naha niiskustasemele ja muudele faktoritele). Looduslik parfüüm küll ei tekita keemiliste ainete tõttu allergiat, kuid looduslikud allergeenid on siiski olemas, mis on loomulik osa õlidest, need on ka koostisosade all välja toodud. Sellepärast pole ka looduslikke lõhnaõlisid soovitatav kasutada lapseootel ja rinnaga toitvatel naistel. Kõikide looduslike õlide puhul jälgime ka nende tausta, sertifikaate ja eetilist tootmist. Ja iga lõhn, mis koosneb erinevatest õlidest kannab ka endas oma tahumatut looduse ilu ja mõju - näiteks mõnel õlil on rahustav toime, teisel jällegi ergutav. HURM lõhna peale kandes saab tunda puhast looduse võlu.

Looduslik lõhn annab võimaluse haistmismeelt rohkem ka ergutada ja proovile panna, tundes ja aja jooksul õppides, mis lõhnad parfüümis esile tulevad, sest lõhnakihid muutuvad märgatavalt rohkem loodusliku parfüümi naha peal kandes kui sünteetilise puhul. Looduslik parfüüm on justkui elus, sest see hingab naha peal olles, esmalt intensiivselt ja siis aina mahedamaks muutudes lõhnade järk järgult esile toomisega.

HURM igatahes on võlutud looduslikest komponentidest ja nendega parfüümi kui kunstivormi loomisest.

Kui oled esmakordselt looduslikku parfüümi proovimas, siis võta ja anna aega endale kui ka parfüümile, sest harjumine uute lõhnamolekulidega võib võtta aega kuni 7 päeva ja pane tähele kuidas erinevad lõhnakihid nahal esile tulevad sekundite, minutite, tundidega.

Järgmise korrani, hurmur!

Lisa kommentaar

Email again: